Kontrast:
Veličina slova:
04.07.2011. | općenito

11.Svjetsko prvenstvo Invalida u šahu Slovačka 2011.

Sjajan start - 3 igre i 3 pobjede! Danas je počelo 11. Svjetsko pojedinačno prvenstvo invalida IPCA u šahu u Slovačkoj u gradu Pieštany. Na turniru A kategorije sudjeluju teški invalidi, gdje nastupa 29 igrača iz devet država. Hrvatski reprezentativci sjajno su startali jer su u 3 igre postigli sve 3 pobjede. Krsto Kovačević iz Zagreba nastupio je u A kategoriji invalida i u 1. kolu pobijedio Harrya Kestlane iz Estonije.

U B turniru nastupa 14 igrača, gdje igraju lakši invalidi. U toj kategoriji nastupila su dva ostala hrvatska natjecatelja i oba postigli također pobjede. Šibenčanin Tomislav Lukić pobijedio je Annu Sergeyevu iz Kazastana, a Šibenčanin Ivan Afrić slavio je protiv Vaclava Prokupeka iz Češke. - Bio je to sjajan početak naših šahista-invalida sa maksimalnim učinkom, izvijestio nas je izbornik hrvatske šahovske reprezentacije Mato Opačak. Već prvog dana svjetskog prvenstva održan je danas i kongres IPCA koji je otvorio predsjednik IPCA Zbigniew Pilimon iz Poljske, čelnik Međunarodne šahovske udruge tjelesnih invalida. Hrvatsku na kongresu IPCA predstavlja izbornik Mato Opačak. Detaljnije rezultate i fotografije možete pogledati na službenim web stranicama prvenstva: www.ipca.sachrbk.sk/en