Kontrast:
Veličina slova:
01.09.2012. | općenito

POI - 2. dan:Stolnotenisači bez četvrtfinala, osobni rekordi atletičara

LONDON, 31. kolovoza 2012.(Hina) - Hrvatski stolnotenisači Tomislav Špalj i Vjekoslav Gregorović zaključili su nastup na paraolimpijskim igrama u Londonu već u natjecanju po skupinama, kao i njihove kolegice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić.Atletičari su imali vrlo dobar nastup. Osim srebrne medalje Darka Kralja, osobne rekorde postigli su Mladen Tomić, Josip Slivar i Miroslav Matić Trećeg dana 14. Paraolimpijskih igara u Londonu, u subotu, 1. rujna nastupa petero hrvatskih paraolimpijaca - Ivica Bratanović i Stanko Piljak u streljaštvu, plivač Matija Grebenić, te atletičarke Marija Iveković Meštrović i Milka Milinković.

Drugog dana nastupa na POI 31.08.2012. godine osim srebrne medalje Darka Kralja nastupali su i ostalih hrvatski predstavnici. Stolnotenisači su imali nastup po grupama, nažaostl bez četvrtfinala. Atletičari Josip Slivar, Mladen Tomić i Miroslav Matić svojim nastupom poboljšali su osobne rekorde dok je skroman nastup imao atletičar Slaven Hudina.

Rezultati 2. dan POI, 31.8.2102.

Stolni tenis:

Najbliži prolazu u četvrtfinale bio je Senjanin Tomislav Špalj koji je u prvom kolu u skupini A u kategoriji sjedećih pobijedio Nijemca Wernera Burkhardta 3:2 (9:11, 11:8, 12:10, 10:12, 11:7), a potom u odlučujućem meču protiv prvog igrača njegove kategorije Francuza Maximea Thomasa vodio 2:0 u setovima, a na koncu izgubio 2:3, pri čemu 10:12 u odlučujućem setu.

Opatijac Vjekoslav Gregorović je izglede za plasman u drugi krug natjecanja u kategoriji stojećih izgubio još jučer nakon poraza od Lam Hing Choya iz Hong Konga 0:3 (10:12, 7:11, 7:11). U drugom meču iz skupine D izgubio je od Nijemca Thomasa Raua 2:3 (12:10, 18:20, 9:11, 12:10, 12:14).

Varaždinka Helena Dretar Karić i Splićanka Anđela Mužinić koje nastupaju u kategoriji sjedećih u prvim susretima po skupinama obje su slavile.Dretar Karić je u dvoboju A skupine pobijedila Koreanku Hee Kyoung Cho 3:1 (11:7, 11:9, 11:13, 11:7).Mužinić je u dvoboju C skupine bila bolja od Amerikanke Pamele Fontaine 3:2 (4:11, 11:8, 11:7, 10:12, 11:7). U drugom kolu, nažalost, obje naše predstavnice izgubile su i nisu se uspjele plasirati u četvrfinale paraolimpijskog turnira.Dretar Karić izgubila je od Slovakinje A.Kanove 0:3 (3:11, 6:11, 5:11).Mlada 20-godišnja Anđela Mužinić u odlučujućem susretu skupine C izgubila je od Korejke Sook Sang Jung 0:3 (9:11, 8:11, 1:11).

Atletika:

U bacanju kugle nastupili su i Josip Slivar i Mladen Tomić u kategorij F42/44 (u kojoj je D.Kralj osvojio srebrnu medalju). Tomić je zauzeo peto mjesto s osobnim rekordom koji iznosi 13,00 m (903 bodova), dok je Slivar sedmi također s osobnim rekordom (15,07 m, 828 bodova).

U bacanju čunja nastupili su i Miroslav Matić i Slaven Hudina u kategoriji F31/32/51.Miroslav Matić osvojio je 7.mjesto s 24.03 (909 bodova), dok je Slaven Hudina osvojio 13. mjesto s 23.09 m (733 boda).