Veličina slova:
16.12.2013. | općenito

IPC Alpsko skijanje Euro kup: Dino Sokolović treći

Dino Sokolović osvojio treće mjesto na utrci Euro kupa u Pitztalu, Austrija.

Na utrci Europskog kupa u slalomu za osobe s invaliditetom, koji se vozio u austrijskom Pitztalu, u konkurenciji sjedećih skijaša naš paraolimpijac Dino Sokolović zauzeo je treće mjesto. Pobijedio je Austrijanac Roman Rabl, a drugi je bio još jedan Austrijanac Andreas Kapfinger. Nakon loše prve vožnje Dino je bio šesti, jer je pred ciljem napravio grešku i pokvario rezultat prve utrke. Drugi lauf bio je puno bolji, bez većih pogrešaka što uljeva nadu da mu je forma u uzlaznoj putanji I da će svoj zenit doseći na 11. paraolimpijskim igrama u Sočiju sredinom ožujka slijedeće godine.

Na današnjoj slalomskoj utrci u Pitztalu nastupilo je 19 zemalja sa 83 natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji u sve tri kategorije, sjedećih, stojećih I slijepih I slabovidnih skijašica I skijaša.