novosti
veći normal manji

IPC Svjetsko prvenstvo u atletici 2015: Srebro za Ristoski, a bronca za Šandora

25. listopada 2015.

U svom prvom nastupu na ovako velikom natjecanju, atletičar iz Atletskog kluba za osobe s invaliditetom Uspon - Velimir Šandor, u disciplini bacanja diska F52, postigao je svoj najbolji dosadašnji rezultat (ujedno i državni rekord), bacivši disk na 16,95m te zauzeo treće mjesto. Poljak Jachimowicz Robert tek je u zadnjem hicu uspio prebaciti našega Velimira te sa hicem 17,33m zauzeo drugo mjesto, a svjetski prvak je, pomalo očekivano, Apinis Aigars (LAT) sa 21,44m.

U posljepodnevnom dijelu programa, atletičarka Mikela Ristoski u kategofiji F20, u disciplini skok u dalj osvojila je srebrnu medalju. Mikela je skočila 5,63 cm, prvo mjesto osvojila je atletičarka iz Poljske Karlolina Kucharczyik s skokom od 5,67 cm, bronca je pripala atletičari iz Ukrajine, Olena Rodzdobudko s 5.22 cm.

Budući da su kategorije F51 i F52 bile spojene, Miroslav Matić (F51) sa hicem 9,85m zauzeo je 7. mjesto. U jutarnjem programu nastupio je još i Ivica Balog u utrci na 100m (T42). Ivica nažalost sa rezultatom 15.02 nije uspio izboriti finale. Milka Milinković je u bacanju kugle (F55) sa daljinom 5,48 zauzela posljednje 9. mjesto.

Hrvatski reprezentativci su ostvarili dvije srebrne, jednu brončanu medalju te četiri finala. Sutra nas u poslijepodnevnom terminu očekuje nastup Slavena Hudine u bacanju čunja te nastup našeg istaknutog kopljaša Branimira Budetića koji na rasporedu u 20 sati.

Izvor: HASOSI

Video, dan 4., popodnevni program, skok M.Ristoski, od -3.42.31(posljedni skok u seriji): https://www.youtube.com/watch?v=urO9R3CB8FE

Video, dan 4., popodnevni program, dodjela medalje za Mikelu Ristoski, od -3.55.50: https://www.youtube.com/watch?v=urO9R3CB8FE