veći normal manji

29. svibnja 2016.

Press materijal za tiskovnu konferenciju

Rezultati hrvatskih reprezentativaca:

Utorak, 24. Svibnja Hrvatska ženska reprezentacija u sastavu Petra Deša sa srušenih 619 čunjeva, Evica Šerfez s 653 čunja i Ruža Markešić sa 736 čunjeva osvojila je zlatno odličje s ukupno 2008 čunjeva izjednačivši europski rekord.

Srijeda, 25. Svibnja Hrvatska muška reprezentacija s srušenih 3887 čunjeva osvojila je brončano odličje. Ovom rezultatu pridonjeli su Stjepan Đunđek sa srušenih 547 čunjeva, Ranko Milutinović s 555 čunjeva , Vilijam Jelušić sa 697 čunjeva, Darko Sarapa sa 666 čunjeva, Vedran Dumenčić sa 712 čunjeva i Zlatko Vučenović sa srušenih 710 čunjeva.

Četvrtak, 26. Svibnja Hrvatski par Petra Deša i Stjepan Đunđek postali su novi europski prvaci savladavši u finalu B1 kategorije rumunjsku kombinaciju Negrilescu- Pop sa 2:0. U finalu kategorije B2 Evica Šerfez i Vilijam Jelušić osvojili su zlatnu medalju savladavši poljski par Harazim-Fortkowski u finalnom pripetavanju, a brončani je još jedan hrvatski par Željka Peška i Darko Sarapa.

Petak, 27. Svibnja na rasporedu su bila finalna pojedinačna natjecanja žena u disciplinama singla 120 hitaca te u individualu dva puta po 120 hitaca. U kategoriji B1 Petra Deša je u singlu osvojila zlato sa srušenih 618 čunjeva. Deša je briljirala u individualu postavivši novi europski rekord osvojivši drugo zlato s 1237srušenih čunjeva.

U kategoriji B2 u singlu brončana je Željka Peška sa 678 čunjeva dok je u individualu osvojila srebro s 1352 čunja.

Subota, 28. Svibnja Ruža Markešić, kategorija B3, u singlu s 719 čunjeva osvojila je zlato, a do svog drugog zlata došla je u individualu sa srušenih 1455 čunjeva.

Stjepan Đunđek, kategorija B1, u singlu s 604 čunja osvojio je brončano odličje.

Hrvatski reprezentativci osvojili su 7 zlatnih odličja, 4 bronce i jedno srebro. Ženska reprezentacija s 2008 čunjeva izjednačila je europski rekord. Petra Deša u individualu postavila je novi europski rekord s 1237srušenih čunjeva.

Na prvenstvu se nadmetalo 88 sportaša iz 8 zemalja.