Veličina slova:
Kontrast:
18.07.2017. | atletika

IPC SP u atletici Londom 2017: Šandor osvojio brončanu medalju

Velimir Šandor u bacanju diska, kategorije F52 atletičara s tetraplegijom, s daljinom od 17,95 metara zauzeo je treće mjesto osvojivši brončanu medalju na 8. IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava na stadionu u Queen Elizabeth Olympic Park u Londonu.

Nisam zadovoljan daljinom koju sam danas ostvario, no nekada te treba i Fortuna nagraditi da imaš malo sportske sreće tako da sam došao do svoje pete zaredom svjetske medalje. Još mi u kolekciji nedostaje zlato, ali nadam se da ću u narednim godinama još više i napornije raditi da to ostvarim. U nekim trenucima nisam baš dobro osjetio disk, ali atmosfera na stadionu je bila veličanstvena. Ovu medalju posvečujem svom treneru Ivanu Čengiću, roditeljima i svim onima koji su vjerovali u mene, zaključio je Šandor

Zlatnu medalju s novim svjetskim rekordom osvojio je Brazilac Andrea Rocha s daljinom diska od 23,80 metara. Srebro je otišlo Latvijcu Aigarsu Apinisu kojemu je disk doletio na 21,95 metara

Hrvatski atletičari trenutno nakon pet dana natjecanja osvojili su zlato Mikele Ristoski, srebro Zorana Talića i bronce Ivana Katanušića te Velimira Šandora.

Sutra je slobodan dan, a u četvrtak nastupa Kutinčanin Matija Sloup u bacanju kugle za atletičare niskim rastom.